O mnie

Dlaczego fotografia przyrodnicza?

Są to ujęcia niepowtarzalne,

dość trudne i niepozowane

Nazywam się Przemek Wójcik

i mieszkam w Szczecinie. Swoją przygodę z fotografią rozpocząłem podczas nauki w technikum. Utrwalałem wówczas wszystkie uroczystości szkolne mając do dyspozycji ciemnie szkolną i osprzęt do wywoływania czarnobiałej fotografii.

Przez kilka następnych lat swój aparat wykorzystywałem do uwiecznienia życia moich najbliższych w trakcie różnych imprez, wakacyjnych wyjazdów oraz podróży służbowych, aż do momentu zapoznania się z Markiem Czasnojciem znanym szczecińskim fotografem, od którego otrzymałem wiele cennych wskazówek.

Następnie, mając do dyspozycji amatorską lustrzankę Nikona, spróbowałem swoich sił fotografując bieliki i czaple siwe na naszych szczecińskich rozlewiskach. Zrobiłem kilka dobrych zdjęć i tak to się zaczęło.

Chcę pokazać

tym, którzy nie mają na to czasu,  że ptaki , które nas otaczają to nie tylko wróble i kaczki krzyżówki, że sarna to nie to samo co jeleń, że aby zobaczyć drapieżnika nie ma potrzeby wyjazdu do Afryki, bo i u nas można stanąć oko w oko z Rysiem albo Wilkiem.

W naszym regionie znajduje się Rezerwat Przyrody Świdwie i właśnie temu miejscu poświęcam najwięcej czasu, tu poznałem Kazimierza i Krzysztofa, z którymi dzielę się swoimi obserwacjami. Otrzymałem od RDOŚ w Szczecinie oficjalną zgodę fotografowania i filmowania na terenie rezerwatu. Swoje zdjęcia przekazuję w celach edukacyjnych, jednak staram się obserwować najlepszych, takich jak Cezary Korkosz i dążyć do takich osiągnięć.

 

Zapraszam do oglądania fotek mojego autorstwa.

Jeśli macie Państwo jakieś uwagi, swoje spostrzeżenia jestem do Waszej dyspozycji.

 

Przemek Wójcik